asd Ankara Kız Yurdu | Defne Kız Yurdu Ankara Kız Yurdu, Kız Yurtları, Özel Kız Yurdu Ankara Kız Öğrenci Yurdu,Ankara Özel Yurtlar
Ankara Kız Öğrenci Yurdu

Ankara Kız Yurdu


Defne kız öğrenci yurdu modern, kaliteli, disiplinli hizmet anlayışı, deneyimli, profesyonel ve güler yüzlü yönetim kadrosuyla 2012 yılında faaliyetlerine başlamış,aynı çizgisini devam ettirerek öğrencilerimize en iyi hizmeti vermeye devam etmektedir.Çağdaş yönetim anlayışına sahip,güleryüzlü kadrosu ile evinizi aratmayacak olan Ankara Defne kız öğrenci yurdu bir vakıf veya kuruluşa bağlı değildir. Kurulduğu ilk günden bu yana kaliteden ödün vermeden hizmetine devam ederek her bir öğrencimizi tek tek, her anlamda kucaklayarak sıcak ve huzurlu bir ev ortamı sunabilmeyi başarmış olan kız öğrenci yurtlarımızda kalan öğrencilerimizin sağlığı ve yaşadıkları ortam bizim için oldukça önemlidir. Bundan dolayı özenle dizayn edilmiş yurdumuzda,hafta içi her gün ortak yaşam alanları titizlikle temizlenmektedir.Kız öğrenci yurdumuzun temizlik işleri, tamamı bayan görevlilerden oluşan görevliler tarafından yapılmaktadır.
Yurdumuzda kalmakta olan öğrencilerimiz ile personelimizin huzur ve güveninin sağlanması amacı ile yurdumuzda, resmi tatiller dahil 24 saat ve kesintisiz olarak güvenlik hizmetleri verilmektedir. Öğrencilerimizin güvenli bir şekilde barınabilmesi için kız öğrenci yurdumuzun bina dış cephesi ve giriş kapısı 12 farklı güvenlik kamerasıyla 24 saat kontrol altında tutulmaktadır. Ayrıca alarm sistemi ile 24 saat giriş çıkış kontrolü sağlanmaktadır. Gece ve gündüz çalışan bayan personelimiz tarafından öğrencilerimizin ihtiyaçlarına 24 saat cevap verilmektedir.Kız öğrenci yurdumuzun yangına karşı korunması, yangının önlenmesi, söndürülmesi için gereken önlemler ve bu önlemlerin uygulanması konusundaki hususlarda tüm personelimiz eğitim programları ve yönetmelikle bilgilendirilmektedir.
Ankara kız öğrenci yurdumuzda rahat, güvenli ve konforlu bir ortam için tüm düzenlemeler özenle yerine getirilmekte, hizmet kalitemiz öğrenci ve velilerimizden gelen istekler ve talepler doğrultusunda geliştirilmektedir. Bunun yanı sıra yan hizmetlerde çalışan personelimiz düzenli ve titizlikle eğitilmektedir.Ankara Defne kız öğrenci yurdumuz T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmakta ve Bakanlığın tebliğine göre yönetilmektedir.
Yurdumuz Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren özel bir yurttur. Özel Defne Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdunun; gerek kurum gerekse yurt sahibi olarak hiçbir siyasi ve dini kurum veya kuruluşla ilgi ve bağlantısı yoktur.


Genel Bilgiler, Bina Özellikleri, Ortak Yaşam Alanları

  • Deprem Yönetmeliğine Uygun Betonarme Yapı,
  • Sıcak ve Soğuğa Karşı İzolasyon,Mantolama
  • 24 Saat Kameralı Güvenlik Kontrolü,
  • Merkezi Sistem Isıtma ,
  • Sıcak Su Ses ve Isı Yalıtımlı Cam ,
  • Asansör ,
  • İnternet Bağlantısı,
  • Odalarda LCD Televizyon